shuka писал(а):
в моей версии небыло параметров СК63, я их пытаюсь найти.
для Пулково-42 у меня тип проекции тот же что и для ск63 = TM83 и масштаб на осевом меридиане = 1, но мне сказали тут что для TM83 он не может быть =1
У нас повністю аналогічна проблема.
Ми користуємось Ashtec Solutions з прибором Promark. Параметри системи координат СК 63 відсутні. Тому усе зберігаємо та обраховуємо в WGS 84. Перехід до СК 63 здійснюємо за формулою наданою ДЗК.
Для переходу до СК63 (зона 4) малюємо квадрат , так щоб дані для переведення повністю в нього потрапляли, а потім одну з його сторін перераховуємо до ск 63. Так як 9997м в WGS84 = 10000м в СК63 (через використання проекцій на різні еліпсоїди). Ми переводимо наші данні по центру новоотриманой диагоналі та її краю.
Хоча може треба й маштабувати - але цього не робимо, бо уся інформація розроблена в WGS 84. А переводимо до СК 63 на етапі створення обмінного файлу. І якщо б ми маштабували, тоді наша документація не відповідала б обм. файлу.
Формула перерахунку кокнкретної координати:
NewPt.dblX = -11622.061 + 1.00029092 * pt.dblX + 0.00641274 * pt.dblY
NewPt.dblY = 3871369.316 - 0.00641274 * pt.dblX + 1.00029092 * pt.dblY
Якщо ви маєте у Ashtec Solutions введену СК63 для якоїсь з зон - не могли б поділитись...
У нас ще інша присутня проблема. Одна і та сама точка має різні координати у WGS 84 у ріщні моменти зйомки.
Приклад 1.
Запустили базову станцію, зробили ініціалізацію (фішка певно що лиш Promarka) ровера (станція Stop and Go). Зробили зйомку.
Виключили обидва прибори. При цьому базову станцію з триноги не знімали. Пообідали
Включили знов базову станцію - зробили другу половину зйомки - в результаті координати базової станції до обіда та після можуть відрізнятись від 1м до 3-х.
Приклад 2
Приїхали з жпс в один день, а потім в інший стали на ту точку на якій вже колись стояли - різниця від 1м до 7м.
Приклад 3
Приїхали з жпс в один день, а потім в інший стали на 2-і точки на яких вже колись стояли. Натянули по одній зі спільних точок другу зйомку. То різниця по другій точці інколи буває до 2м, а інколи пару сантиметрів.
Висновок 1. Ми кожного разу стаємо на ті точки на яких вже стояли та нятягуємо нову зйомку на стару по спільній точці (без повороту).
Висновок 2. Система координат WGS 84 кожного разу нова - тобто не має чітких координат при отримані їх з супутника.